| RatedTorque | 85Kgcm |
|---|---|
| Ratedspeed | 40Rpm |
| Gearratio | 1:99 |
| MotorlengthwithoutShaft&gearbox | 61mm |
| Gearboxlength(L) | 43mm |
| ShaftLength | 20mm |
| ShaftDiameter | 8mm |
| Efficiency | 0.81% |
| Weight | 750grams |
Be the first to review “Sumit Engineering Works BLDC Planetory Gear Motor 52w 40 RPM – 43mm” Cancel reply
AVAILABILITY: In stock
Quick View
Sumit Engineering Works Ac In Line Geared Motor 6W – 50 RPM
Quick View















Reviews
There are no reviews yet.