| Specification | Details |
|---|---|
| Model | DDE020(3/8”) |
| FluidConnections | 3/8”BSP,NPT |
| AirConnections | 6mm |
| MaxFlowRate | 26l/m |
| MaxAirPressure | 8bar |
| Displacement/Cycle | 70 |
| MaxSizeSolids | 3mm |
AVAILABILITY: In stock
Rightway engineering Air Operated Diaphragm Pumps – Neoprene -1″
AVAILABILITY: In stock
Rightway engineering Air Operated Diaphragm Pumps – PTFE – 1/2″
AVAILABILITY: In stock
Rightway engineering Air Operated Diaphragm Pumps – Santoprene – 1/2″
AVAILABILITY: In stock
Rightway engineering Air Operated Diaphragm Pumps – PTFE -2″
AVAILABILITY: In stock
Rightway engineering Air Operated Diaphragm Pumps – Neoprene – 1/2″
AVAILABILITY: In stock
Rightway engineering Air Operated Diaphragm Pumps – Neoprene – 1″
AVAILABILITY: In stock
Rightway engineering Air Operated Diaphragm Pumps – Neoprene – 1.5″
AVAILABILITY: In stock
Rightway engineering Air Operated Diaphragm Pumps – PTFE – 1.5″
AVAILABILITY: In stock
Rightway engineering Air Operated Diaphragm Pumps – Neoprene – 1/2″
AVAILABILITY: In stock
Rightway engineering Air Operated Diaphragm Pumps – PTFE – 1/5″
AVAILABILITY: In stock
Rightway engineering Air Operated Diaphragm Pumps – Neoprene – 1.5″















Reviews
There are no reviews yet.