| INSTA PRIME 3 Phase (Manual) – 12 kW | |
|---|---|
| Specification | Value |
| Details | Insta Prime 3 Phase (Manual) |
| Model Code | INP-BLM-12KW |
| Price | Rs. 25,300 |
| Rated Wattage | 12 kW |
| Required Power Supply (V/Ph/Hz) | 400/3/50 |
| Temperature Range | 30-55°C |
| Working Pressure (Mpa) | 0.02-0.6 |
| Inlet/ Outlet Connection (Inch) | 1/2 |
| Warranty | 3 Years on Heating Element
Be the first to review “Jaquar Insta Prime 3 Phase (Manual) Water Heater – INP-BLM-12KW” Cancel reply
AVAILABILITY: In stock
Quick View
Jaquar Elena Horizontal (Manual) Water Heater – ELM-WHT-H015
Quick View
AVAILABILITY: In stock
Quick View
Jaquar Elena Horizontal (Manual) Water Heater – ELM-WHT-H025
Quick View
AVAILABILITY: In stock
Quick View
Jaquar Elena Vertical (Manual) Water Heater – ELM-WHT-V010
Quick View
AVAILABILITY: In stock
Quick View
Jaquar Insta Prime (Manual) Water Heater – INP-WHT-5.5KW
Quick View
AVAILABILITY: In stock
Quick View
Jaquar Elena Prime Vertical (Manual) Water Heater – EPM-WHT-V006
Quick View
AVAILABILITY: In stock
Quick View
Jaquar Erica Vertical (Manual) Water Heater – ERM-WHT-V015
Quick View
AVAILABILITY: In stock
Quick View
Jaquar Elena Prime Vertical (Manual) Water Heater – EPM-WHT-V025
Quick View
AVAILABILITY: In stock
Quick View
Jaquar Insta Prime 3 Phase (Manual) Water Heater – INP-BLM-18KW
Quick View
✖
Request For Quotation
|
| INSTA PRIME 3 Phase (Manual) – 12 kW | |
|---|---|
| Specification | Value |
| Details | Insta Prime 3 Phase (Manual) |
| Model Code | INP-BLM-12KW |
| Price | Rs. 25,300 |
| Rated Wattage | 12 kW |
| Required Power Supply (V/Ph/Hz) | 400/3/50 |
| Temperature Range | 30-55°C |
| Working Pressure (Mpa) | 0.02-0.6 |
| Inlet/ Outlet Connection (Inch) | 1/2 |
| Warranty | 3 Years on Heating Element
✖
Request For Quotation
|















Reviews
There are no reviews yet.